Vishay/Dale RLR07C14R0FRRSL
RLR07C14R0FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C14R0FRRSL
Brief Description
RES 14 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C14R0FRRSL.pdf
Availability of RLR07C14R0FRRSL
QUANTITY
RLR07C14R0FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C14R0FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C14R0FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C14R0FRRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C14R0FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C14R0FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C14R0FRRSL
IC OPAMP INSTR 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 12-14 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 510MA 2.53 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RJI CABLE 4XAWG22/7 OUTDHAN PP datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID BLACK 1=100' datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 100W datasheet.pdf