Vishay/Dale RLR07C2000FRRSL
RLR07C2000FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2000FRRSL
Brief Description
RES 200 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2000FRRSL.pdf
Availability of RLR07C2000FRRSL
QUANTITY
RLR07C2000FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2000FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2000FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2000FRRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2000FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2000FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C2000FRRSL
FIXED IND 5.6UH 335MA 720 MOHM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
IC MONITOR SUPPLY QUAD SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 910PF 2.5KV NP0 2220 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 4KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN RING CIRC 14-16AWG #6 CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT PIN datasheet.pdf