Vishay/Dale RLR07C2004GMRE6
RLR07C2004GMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2004GMRE6
Brief Description
RES 2M OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2004GMRE6.pdf
Availability of RLR07C2004GMRE6
QUANTITY
RLR07C2004GMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2004GMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C2004GMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2004GMRE6
Related LinksRLR07C2, RLR07C2004GMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2004GMRE6 Details Description
Related parts for RLR07C2004GMRE6
ELECTRONIC HOUSING PCB INSERTION datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 750MA 125VAC 60VDC datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 16SOIC datasheet.pdf
D SUB CONNECTOR LOCATOR PLATE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOTORIZED READER datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CML LOW 50PPM datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 9.4UH SMD datasheet.pdf
IC FPGA 384 I/O 896FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 694MA 384 MOHM datasheet.pdf