Vishay/Dale RLR07C2004GRBSL
RLR07C2004GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2004GRBSL
Brief Description
RES 2M OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2004GRBSL.pdf
Availability of RLR07C2004GRBSL
QUANTITY
RLR07C2004GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2004GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2004GRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2004GRBSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2004GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2004GRBSL Details Description
Related parts for RLR07C2004GRBSL
LED IND LIGHT 12V GREEN datasheet.pdf
KNOB CLR GLOSS.75"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT ETHERNET WITH/PCB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 15A 36V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 21A datasheet.pdf
SENSTHERMOHD3 95C 6W MAKE datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 PIN RECP datasheet.pdf
2200UF 16V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf