Vishay/Dale RLR07C2004GRRE6
RLR07C2004GRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2004GRRE6
Brief Description
RES 2M OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2004GRRE6.pdf
Availability of RLR07C2004GRRE6
QUANTITY
RLR07C2004GRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2004GRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C2004GRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2004GRRE6
Related LinksRLR07C2, RLR07C2004GRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2004GRRE6 Details Description
Related parts for RLR07C2004GRRE6
DIODE ZENER 30V 500MW DO35 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
POSITIONER M22520/2-23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf