Vishay/Dale RLR07C2102FSB14
RLR07C2102FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2102FSB14
Brief Description
RES 21K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2102FSB14.pdf
Availability of RLR07C2102FSB14
QUANTITY
RLR07C2102FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2102FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C2102FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2102FSB14
Related LinksRLR07C2, RLR07C2102FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2102FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C2102FSB14
RC NETWORK 22 OHM/47PF 5% SMD datasheet.pdf
FUSE CERM 10A 250VAC 150VDC 5X20 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC RAD datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
RES SMD 9.53M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 13.7M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 100C P /33 WHT 72" datasheet.pdf