Vishay/Dale RLR07C2103FRRSL
RLR07C2103FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2103FRRSL
Brief Description
RES 210K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2103FRRSL.pdf
Availability of RLR07C2103FRRSL
QUANTITY
RLR07C2103FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2103FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2103FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2103FRRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2103FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2103FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C2103FRRSL
CONN PLUG BANANA INSUL STACKING datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ENCODER KIT INCREMENT 3CH 500CPR datasheet.pdf
PLAST KYBD COVER G86-62401 MODEL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 4pF 60 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 0805 (2012 Metric) datasheet.pdf
CINN F HOUSING 2POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 8A 50V TO277A datasheet.pdf