Vishay/Dale RLR07C2203GMRSL
RLR07C2203GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2203GMRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 220K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2203GMRSL.pdf
Availability of RLR07C2203GMRSL
QUANTITY
RLR07C2203GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2203GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2203GMRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2203GMRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2203GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2203GMRSL Details Description
Related parts for RLR07C2203GMRSL
IC REG LDO 3.6V 0.5A TO263-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 9/16-18UNF 4-20MA datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ENDPLATE 4-TYPE FRV2 505 datasheet.pdf
FUSED MODULAR PROBE 0.5A/1000V B datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf