Vishay/Dale RLR07C2263FSRSL
RLR07C2263FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2263FSRSL
Brief Description
RES 226K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2263FSRSL.pdf
Availability of RLR07C2263FSRSL
QUANTITY
RLR07C2263FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2263FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2263FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2263FSRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2263FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2263FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C2263FSRSL
CONN HEADER 14POS 1.25MM VRT SMD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC DIFF LINE RCVR QUAD 16-DIP datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 1/8" datasheet.pdf
IC RF TXRX SNGL-CHIP LP 28TSSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SC75 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf