Vishay/Dale RLR07C2323FPRSL
RLR07C2323FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2323FPRSL
Brief Description
RES 232K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2323FPRSL.pdf
Availability of RLR07C2323FPRSL
QUANTITY
RLR07C2323FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2323FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2323FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2323FPRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2323FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2323FPRSL Details Description
Related parts for RLR07C2323FPRSL
IC QUAD UART 64BYTE 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 12B SER/PAR 65M 64VQFN datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
JFET N-CH 50MA 200MW CP datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT FC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
RES 15 OHM 15W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 480VAC datasheet.pdf