Vishay/Dale RLR07C24R0GRR36
RLR07C24R0GRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C24R0GRR36
Brief Description
RES 24 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C24R0GRR36.pdf
Availability of RLR07C24R0GRR36
QUANTITY
RLR07C24R0GRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C24R0GRR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C24R0GRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C24R0GRR36
Related LinksRLR07C2, RLR07C24R0GRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C24R0GRR36 Details Description
Related parts for RLR07C24R0GRR36
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC 125V LINE 16SOIC datasheet.pdf