Vishay/Dale RLR07C24R0GSRSL
RLR07C24R0GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C24R0GSRSL
Brief Description
RES 24 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C24R0GSRSL.pdf
Availability of RLR07C24R0GSRSL
QUANTITY
RLR07C24R0GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C24R0GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C24R0GSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C24R0GSRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C24R0GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C24R0GSRSL Details Description
Related parts for RLR07C24R0GSRSL
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
SENSOR VIBR 130-200GAL 0.1A BLK datasheet.pdf
CONN RECEPT RT ANG 100 POS PCB datasheet.pdf
IC LATCH D-TYPE 9BIT BUS 24-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf