Vishay/Dale RLR07C2670FRRSL
RLR07C2670FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2670FRRSL
Brief Description
RES 267 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2670FRRSL.pdf
Availability of RLR07C2670FRRSL
QUANTITY
RLR07C2670FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2670FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2670FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2670FRRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2670FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2670FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C2670FRRSL
FIXED IND 180UH 300MA 1.3 OHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
POWER ON datasheet.pdf
CONN UNINSUL PIN WIRE 17-20AWG datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP 100MF -20% +80% 5V T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf