Vishay/Dale RLR07C27R0GSRSL
RLR07C27R0GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C27R0GSRSL
Brief Description
RES 27 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C27R0GSRSL.pdf
Availability of RLR07C27R0GSRSL
QUANTITY
RLR07C27R0GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C27R0GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C27R0GSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C27R0GSRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C27R0GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C27R0GSRSL Details Description
Related parts for RLR07C27R0GSRSL
IC SW LLT 1.65/3.6V BYP SOT23-8 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 70POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 600W datasheet.pdf
XFMR LAMINATED 30VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.21 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf