Vishay/Dale RLR07C2R15FMBSL
RLR07C2R15FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2R15FMBSL
Brief Description
RES 2.15 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2R15FMBSL.pdf
Availability of RLR07C2R15FMBSL
QUANTITY
RLR07C2R15FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2R15FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2R15FMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2R15FMBSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2R15FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2R15FMBSL Details Description
Related parts for RLR07C2R15FMBSL
IC REG LDO 2.9V 0.15A/0.3A 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 0.008 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
THYRISTOR 650V 12A TO-220F datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 50ppm 20pF 150 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 22POS datasheet.pdf
IGBT 480V 51A 300W D2PAK datasheet.pdf