Vishay/Dale RLR07C3002GPB14
RLR07C3002GPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3002GPB14
Brief Description
RES 30K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3002GPB14.pdf
Availability of RLR07C3002GPB14
QUANTITY
RLR07C3002GPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3002GPB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3002GPB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3002GPB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3002GPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3002GPB14 Details Description
Related parts for RLR07C3002GPB14
RES SMD 26.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 12BIT ADC CONV .3" 28-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 26-22AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 4.5A SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf