Vishay/Dale RLR07C3002GRB14
RLR07C3002GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3002GRB14
Brief Description
RES 30K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3002GRB14.pdf
Availability of RLR07C3002GRB14
QUANTITY
RLR07C3002GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3002GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3002GRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3002GRB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3002GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3002GRB14 Details Description
Related parts for RLR07C3002GRB14
RES SMD 3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
UNICARD SHEETS 1 ROLL=4 LABELS datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
3M 9703 TRANSFER 1" X 36YDS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 3.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 37 SLVR datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W datasheet.pdf