Vishay/Dale RLR07C3004GMRE6
RLR07C3004GMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3004GMRE6
Brief Description
RES 3M OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3004GMRE6.pdf
Availability of RLR07C3004GMRE6
QUANTITY
RLR07C3004GMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3004GMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C3004GMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3004GMRE6
Related LinksRLR07C3, RLR07C3004GMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3004GMRE6 Details Description
Related parts for RLR07C3004GMRE6
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
VARISTOR 73V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA 12.4GHZ 3DB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 115W datasheet.pdf
TERMINAL SOLIS SPD 12-10 8 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf