Vishay/Dale RLR07C3013FPRSL
RLR07C3013FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3013FPRSL
Brief Description
RES 301K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3013FPRSL.pdf
Availability of RLR07C3013FPRSL
QUANTITY
RLR07C3013FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3013FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3013FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3013FPRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3013FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3013FPRSL Details Description
Related parts for RLR07C3013FPRSL
CONN RCPT .100" 4POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN HSG R/A INLINE PLUG 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 3.05MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
OSCILLATOR 1.0 HZ MEMS SMD datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf