Vishay/Dale RLR07C3093FSB14
RLR07C3093FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3093FSB14
Brief Description
RES 309K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3093FSB14.pdf
Availability of RLR07C3093FSB14
QUANTITY
RLR07C3093FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3093FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3093FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3093FSB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3093FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3093FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C3093FSB14
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SW ROLL PLUNG SPDT SCREW 125V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.6A 270 MOHM datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4POS CRIMP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 100A datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf