Vishay/Dale RLR07C30R0GRB14
RLR07C30R0GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C30R0GRB14
Brief Description
RES 30 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C30R0GRB14.pdf
Availability of RLR07C30R0GRB14
QUANTITY
RLR07C30R0GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C30R0GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C30R0GRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C30R0GRB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C30R0GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C30R0GRB14 Details Description
Related parts for RLR07C30R0GRB14
IC FILTER BANDPASS PROG 24-DIP datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
LED BLUE 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
SENS PROX CAP FLAT PACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf