Vishay/Dale RLR07C30R0GSRSL
RLR07C30R0GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C30R0GSRSL
Brief Description
RES 30 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C30R0GSRSL.pdf
Availability of RLR07C30R0GSRSL
QUANTITY
RLR07C30R0GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C30R0GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C30R0GSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C30R0GSRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C30R0GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C30R0GSRSL Details Description
Related parts for RLR07C30R0GSRSL
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 5M/10M 64-HTQFP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100 R/A 15AU datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 3W DO216AA datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 2KA DISC 10MM datasheet.pdf
HDR 16POS LP 2 9MM PC datasheet.pdf