Vishay/Dale RLR07C30R1FRB14
RLR07C30R1FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C30R1FRB14
Brief Description
RES 30.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C30R1FRB14.pdf
Availability of RLR07C30R1FRB14
QUANTITY
RLR07C30R1FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C30R1FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C30R1FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C30R1FRB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C30R1FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C30R1FRB14 Details Description
Related parts for RLR07C30R1FRB14
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16DIP datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN RCPT SATA 22POS R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 4.2NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf