Vishay/Dale RLR07C3241FSBSL
RLR07C3241FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3241FSBSL
Brief Description
RES 3.24K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3241FSBSL.pdf
Availability of RLR07C3241FSBSL
QUANTITY
RLR07C3241FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3241FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3241FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3241FSBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3241FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3241FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C3241FSBSL
RES 125 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS M12 5V 36" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 20QFN datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 6DB datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W datasheet.pdf