Vishay/Dale RLR07C3241FSRE6
RLR07C3241FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3241FSRE6
Brief Description
RES 3.24K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3241FSRE6.pdf
Availability of RLR07C3241FSRE6
QUANTITY
RLR07C3241FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3241FSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C3241FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3241FSRE6
Related LinksRLR07C3, RLR07C3241FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3241FSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C3241FSRE6
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 33.8688MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR 128MB 200SODIMM datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CONN HEADR 8POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL 18-24AWG SATA datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
THERM TRANS VINYL 1.00 W datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf