Vishay/Dale RLR07C3242FRRE6
RLR07C3242FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3242FRRE6
Brief Description
RES 32.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3242FRRE6.pdf
Availability of RLR07C3242FRRE6
QUANTITY
RLR07C3242FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3242FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C3242FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3242FRRE6
Related LinksRLR07C3, RLR07C3242FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3242FRRE6 Details Description
Related parts for RLR07C3242FRRE6
CONN HOUSING 7POS .100 SGL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADR 16POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 106-213V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC MEMS 10.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED IND NEON RED 250V TERMINAL datasheet.pdf