Vishay/Dale RLR07C3242FSR36
RLR07C3242FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3242FSR36
Brief Description
RES 32.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3242FSR36.pdf
Availability of RLR07C3242FSR36
QUANTITY
RLR07C3242FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3242FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C3242FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3242FSR36
Related LinksRLR07C3, RLR07C3242FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3242FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C3242FSR36
IDC CABLE - CKR40G/AE40G/CCE40G datasheet.pdf
BOX ABS TRN GRN 4.15"L X 2.4"W datasheet.pdf
VARISTOR 184V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 620K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 22POS SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
5MM THREADED CABLE ASSY datasheet.pdf