Vishay/Dale RLR07C3244FPRSL
RLR07C3244FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3244FPRSL
Brief Description
RES 3.24M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3244FPRSL.pdf
Availability of RLR07C3244FPRSL
QUANTITY
RLR07C3244FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3244FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3244FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3244FPRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3244FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3244FPRSL Details Description
Related parts for RLR07C3244FPRSL
IC OPAMP INSTR 825KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2MM TIN-LEAD datasheet.pdf
IC 12BIT QUAD VOUT SERIAL 16SOIC datasheet.pdf
MINIFITJRPLG FREEHNG /DR 8POS datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
QSFP-QSFP QDR 4CH LSZH OM2+ 16M datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 250MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 9POS 6MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS PNL MNT PIN datasheet.pdf