Vishay/Dale RLR07C32R4FRRSL
RLR07C32R4FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C32R4FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C32R4FRRSL.pdf
Availability of RLR07C32R4FRRSL
QUANTITY
RLR07C32R4FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C32R4FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C32R4FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C32R4FRRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C32R4FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C32R4FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C32R4FRRSL
BOX ABS BLACK 3.52"L X 1.77"W datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 256FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
MINISTR 2-ROW WAFER ASSY 34CKT datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 4.1A 18.4 MOHM datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VHDM 6ROW ADV. MATE SIGNL END BP datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf