Vishay/Dale RLR07C32R4FRRSL
RLR07C32R4FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C32R4FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C32R4FRRSL.pdf
Availability of RLR07C32R4FRRSL
QUANTITY
RLR07C32R4FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C32R4FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C32R4FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C32R4FRRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C32R4FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C32R4FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C32R4FRRSL
BIT HEX TR 3MM 0.98" datasheet.pdf
TOUCH SCREEN PL RESISTIVE 12.1" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 80MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf