Vishay/Dale RLR07C3303GRB14
RLR07C3303GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3303GRB14
Brief Description
RES 330K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3303GRB14.pdf
Availability of RLR07C3303GRB14
QUANTITY
RLR07C3303GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3303GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3303GRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3303GRB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3303GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3303GRB14 Details Description
Related parts for RLR07C3303GRB14
RES ARRAY 15 RES 27 OHM 16SOIC datasheet.pdf
LASER HEL NEON 2.5MW CLASS IIIA datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 3A 106 MOHM SMD datasheet.pdf
FERR ROUND CABLE SNAP 16.0MM BLK datasheet.pdf
RES SMD 25KOHM 0.05% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 800MHZ 6CLCC datasheet.pdf