Vishay/Dale RLR07C3321FPRSL
RLR07C3321FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3321FPRSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3321FPRSL.pdf
Availability of RLR07C3321FPRSL
QUANTITY
RLR07C3321FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3321FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3321FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3321FPRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3321FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3321FPRSL Details Description
Related parts for RLR07C3321FPRSL
FIXED IND 39UH 76MA 8.1 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A TO92-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 2.91K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM PLUG VERT 762MM FRNT 6C datasheet.pdf