Vishay/Dale RLR07C3322FPRE6
RLR07C3322FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3322FPRE6
Brief Description
RES 33.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3322FPRE6.pdf
Availability of RLR07C3322FPRE6
QUANTITY
RLR07C3322FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3322FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C3322FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3322FPRE6
Related LinksRLR07C3, RLR07C3322FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3322FPRE6 Details Description
Related parts for RLR07C3322FPRE6
RES CUR SENSE .001 OHM 40A 1% datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 48POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
ADC 14BIT 65/80MSPS 32-LLP datasheet.pdf
CAP ARRAY 2200PF 50V JB 0805 datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 14POS ORG datasheet.pdf