Vishay/Dale RLR07C3322FSB14
RLR07C3322FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3322FSB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3322FSB14.pdf
Availability of RLR07C3322FSB14
QUANTITY
RLR07C3322FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3322FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3322FSB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3322FSB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3322FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3322FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C3322FSB14
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 1MM DL AU SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf