Vishay/Dale RLR07C3324FPB14
RLR07C3324FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3324FPB14
Brief Description
RES 3.32M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3324FPB14.pdf
Availability of RLR07C3324FPB14
QUANTITY
RLR07C3324FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3324FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3324FPB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3324FPB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3324FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3324FPB14 Details Description
Related parts for RLR07C3324FPB14
IC REG LDO ADJ 3A TO263-5 datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 48 VDC 8 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 152KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 447MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf