Vishay/Dale RLR07C3482FSBSL
RLR07C3482FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3482FSBSL
Brief Description
RES 34.8K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3482FSBSL.pdf
Availability of RLR07C3482FSBSL
QUANTITY
RLR07C3482FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3482FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3482FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3482FSBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3482FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3482FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C3482FSBSL
IDC CABLE - MPL50K/MC50M/X datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
PILOT LIGHT SQUARE WHITE datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO 4POS SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 24TQFN datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
STAND ACCURACY TOTAL ERROR BAND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf