Vishay/Dale RLR07C3902GPRSL
RLR07C3902GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3902GPRSL
Brief Description
RES 39K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3902GPRSL.pdf
Availability of RLR07C3902GPRSL
QUANTITY
RLR07C3902GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3902GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3902GPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3902GPRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3902GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3902GPRSL Details Description
Related parts for RLR07C3902GPRSL
CONN SOCKET SIP 31POS GOLD datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP14S/AE14M/HDP14S datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP PLUNGER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
FABRIC TAPE COPPER datasheet.pdf
CONN FFC TOP 11POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf