Vishay/Dale RLR07C3903GSRSL
RLR07C3903GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3903GSRSL
Brief Description
RES 390K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3903GSRSL.pdf
Availability of RLR07C3903GSRSL
QUANTITY
RLR07C3903GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3903GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3903GSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3903GSRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3903GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3903GSRSL Details Description
Related parts for RLR07C3903GSRSL
FIXED IND 270UH 129MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
IC MPU LV 2.30V 100MS SOT143-4 datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG GREEN SHLD datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf