Vishay/Dale RLR07C3921FPB14
RLR07C3921FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3921FPB14
Brief Description
RES 3.92K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3921FPB14.pdf
Availability of RLR07C3921FPB14
QUANTITY
RLR07C3921FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3921FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3921FPB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3921FPB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3921FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3921FPB14 Details Description
Related parts for RLR07C3921FPB14
RES 10K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 4.8A 70 MOHM TH datasheet.pdf
OPTOCOUPLER SGL TRANS OUT 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
INDICATOR 12V 14MM FLUSH YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W datasheet.pdf