Vishay/Dale RLR07C3923FRBSL
RLR07C3923FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3923FRBSL
Brief Description
RES 392K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3923FRBSL.pdf
Availability of RLR07C3923FRBSL
QUANTITY
RLR07C3923FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3923FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3923FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3923FRBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3923FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3923FRBSL Details Description
Related parts for RLR07C3923FRBSL
CAP PUSHBUTTON ROUND CLEAR/GREEN datasheet.pdf
IC AMP VERY LO NOISE 5X6MM 22LD datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.5A SOT-223 datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 675MA 212 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 7VSON datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
IC MCU 512KBIT 2MB FLASH datasheet.pdf
High Precision 5 V Reference IC datasheet.pdf