Vishay/Dale RLR07C3924FMB14
RLR07C3924FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3924FMB14
Brief Description
RES 3.92M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3924FMB14.pdf
Availability of RLR07C3924FMB14
QUANTITY
RLR07C3924FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3924FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3924FMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3924FMB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3924FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3924FMB14 Details Description
Related parts for RLR07C3924FMB14
RES SMD 665 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 9A 125V datasheet.pdf
CONN TAB CONTACT 20-17AWG GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
3M NON-FLEXIBLE ENCODER CABLE datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 31POS STRGHT PIN datasheet.pdf