Vishay/Dale RLR07C4302GMBSL
RLR07C4302GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4302GMBSL
Brief Description
RES 43K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4302GMBSL.pdf
Availability of RLR07C4302GMBSL
QUANTITY
RLR07C4302GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4302GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4302GMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4302GMBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4302GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4302GMBSL Details Description
Related parts for RLR07C4302GMBSL
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1A 50VDC 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
BUZZER 4.0KHZ 1-20V 78DB PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf
SL 5.08HC/08/180 3.2SN BK BX datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
TV 128C 128#22D SKT RECP datasheet.pdf
6800UF 450V 90X220MM 105C 5000H datasheet.pdf