Vishay/Dale RLR07C4302GPBSL
RLR07C4302GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4302GPBSL
Brief Description
RES 43K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4302GPBSL.pdf
Availability of RLR07C4302GPBSL
QUANTITY
RLR07C4302GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4302GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4302GPBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4302GPBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4302GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4302GPBSL Details Description
Related parts for RLR07C4302GPBSL
CAP CER 6800PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
EVALUATION MODULE L6562A datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SR BTS PC CS 12 ASY datasheet.pdf
TWZR PAIR CHISEL 1.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS INLINE PIN datasheet.pdf