Vishay/Dale RLR07C4303GSBSL
RLR07C4303GSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4303GSBSL
Brief Description
RES 430K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4303GSBSL.pdf
Availability of RLR07C4303GSBSL
QUANTITY
RLR07C4303GSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4303GSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4303GSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4303GSBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4303GSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4303GSBSL Details Description
Related parts for RLR07C4303GSBSL
SWITCH MINI SPST-NO PLUNG .187QC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 2012 datasheet.pdf