Vishay/Dale RLR07C4321FRRSL
RLR07C4321FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4321FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4321FRRSL.pdf
Availability of RLR07C4321FRRSL
QUANTITY
RLR07C4321FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4321FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4321FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4321FRRSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4321FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4321FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C4321FRRSL
IC SUPERVISOR P/P 3.08V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 23POS datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.05A 440 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 9.72VWM 17.3VC DO214AB datasheet.pdf
SWITCH KEY LOCK SP5T datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
0.50W CABLE ASSY datasheet.pdf