Vishay/Dale RLR07C4321FRRSL
RLR07C4321FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4321FRRSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4321FRRSL.pdf
Availability of RLR07C4321FRRSL
QUANTITY
RLR07C4321FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4321FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4321FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4321FRRSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4321FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4321FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C4321FRRSL
SCR DBL 2SCR 1600V 75A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK N 50 OHM datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 45.5KSPS LP 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 13POS datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
LED V15 3500K 3000LM 80CRI WW datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8 TWIN SKT RE datasheet.pdf
150000UF 63V 76X146MM 85C 15000H datasheet.pdf