Vishay/Dale RLR07C4322FSBSL
RLR07C4322FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4322FSBSL
Brief Description
RES 43.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4322FSBSL.pdf
Availability of RLR07C4322FSBSL
QUANTITY
RLR07C4322FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4322FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4322FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4322FSBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4322FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4322FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C4322FSBSL
CONN HEADER .100 DUAL R/A 40POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY SAFETY 6PST 8A 5V datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
RES 35.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf