Vishay/Dale RLR07C4323FRBSL
RLR07C4323FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4323FRBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 432K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4323FRBSL.pdf
Availability of RLR07C4323FRBSL
QUANTITY
RLR07C4323FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4323FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4323FRBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4323FRBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4323FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4323FRBSL Details Description
Related parts for RLR07C4323FRBSL
RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 1506 datasheet.pdf
IC DAC SOFTSPAN 12BIT 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 14.5VWM 26.5VC MELF datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3V IN 12/12V OUT datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 42 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 15NS 32QFP datasheet.pdf
CHOKE ARRAY COM MODE SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf