Vishay/Dale RLR07C4323FSB14
RLR07C4323FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4323FSB14
Brief Description
RES 432K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4323FSB14.pdf
Availability of RLR07C4323FSB14
QUANTITY
RLR07C4323FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4323FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C4323FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4323FSB14
Related LinksRLR07C4, RLR07C4323FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4323FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C4323FSB14
IC REG LDO 2.8V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
IC COMPARATOR/VREF DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 144TQFP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P8C VERT SHLD datasheet.pdf
RES 75.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVRT 12V 25A 1/8TH BRICK datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-12V 0.17A datasheet.pdf
SC 3.81/16/90F 3.2SN OR BX datasheet.pdf
LED ISOLATED STARS 10PC datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf