Vishay/Dale RLR07C4530FSRE6
RLR07C4530FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4530FSRE6
Brief Description
RES 453 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4530FSRE6.pdf
Availability of RLR07C4530FSRE6
QUANTITY
RLR07C4530FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4530FSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C4530FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4530FSRE6
Related LinksRLR07C4, RLR07C4530FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4530FSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C4530FSRE6
ADAPTER PROGRAMMER 64-PQFP datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 2.83"L X 1.73"W datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 3A TO-220ML datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 50POS datasheet.pdf
RES 390 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 800K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET NCH 55V 5A SOT223 datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf